23 May 2016

Dört Mevsim


Her bahar gelişinde ben çok mutlu olurum. Canlı ve cansız ne varsa hepsi yeniden uyanır.
Uyanan tabiatla birlikte; içimde bir şeyler yeşerir,çiçek açar. Diğer mevsimleri de hiç unutamam!   Çünkü; benim gönlümde hepsinin anlamı ayrı ayrı özel bir yere sahiptir. Sonbahar gelince; sararan yapraklarla birlikte hüzünlenirim.Kış beyaz örtüsünü örtünce,benim üstüme örtmüş gibi çok üşürüm! O zaman da canlı
ve cansız ne varsa benimle birlikte uykuya dalar. Dinlenme vaktidir artık. Hem ben içime                   dönerim hem de tabiat. Belki de bundandır; insanoğlunun yaşamını mevsimlere benzetirim.
İlkbahar çocukluk, yaz gençlik, sonbahar orta yaş.. ve kış; yaşlılık.. Ama her mevsimin ayrı bir           güzelliği olduğu gibi her yaşın da ayrı bir güzelliği olduğunu düşünürüm.
Kış resmi; objektifimden
Diğer resim alıntıdır
4 yorum:

 1. Cok az insan sonbaharları sever bende onlardan biriyim.Hava sicakligini kaybeder,gokyuzu eski maviligini yitirir,agaclar yapraklarini doker belki ama böyle değil midir hayat da zaten her şey aynı kalmaz.Acilarda huzuru,karanlikta umudu bulmak lazim.Bize verilen imtihanlara sukretmek lazim.İste bu yuzden sonbaharlari sevmek lazim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaprakların sararıp solması,havaların sıcaklığını kaybetmesi ve tabiat'ın kendi içine dönmesi, insanın duygularına da yansır,çoğu zaman.. Ve seninde dediğin gibi,hayatta da hiç bir şey aynı kalmaz.Şükür ve dua bizim en büyük silahımızdır. İşte bu yüzden dört mevsimi de sevmek lazım.Çok teşekkürler sevgili Dilara,her zaman çok naziksin. Sevgilerimle..

   Sil
 2. Her mevsimin kendine has güzelliği var tıpkı yaşam gibi hepsini doyasıya yaşamak en güzeli .

  YanıtlaSil
 3. Hoş geldiniz:)
  Her dönemin kendine özgü güzellikleri vardır hiç şüphesiz.
  Her yeni mevsimin yeni güzellikler getirmesi dileğiyle..

  YanıtlaSil